Burgas

Burgas je nejčastějším vstupním bodem do oblasti bulharského pobřeží. Na burgaské letiště míří hodně charterových linek s turisty. Letiště má mezinárodní kód BOJ. Z letiště jezdí autobus číslo 15 na autobusové a vlakové nádraží v Burgasu. Burgas leží v hlubokém zálivu. Na severní straně zálivu jsou letoviska Ravda, Nesebar a Slunečné pobřeží. Na jižní straně pak Černomorec, Sozopol a další.

Hlavní atrakcí Burgasu je přímořský park. Mořské zahrady v Burgasu jsou krásné místo na pobřeží plné záhonů, soch a fontán se spoutou kaváren. Z terasy je nádherný výhled na moře a stín alejí poskytuje v dusném letním horku příjemné osvěžení. Mořské zahrady je v podstatě velmi pěkně upravený park, protkaný cestičkami, který na konci 19. století založil český botanik Antonín Novák. Prochází se zde mnoho mladistvých, rodinky s dětmi, psi, prkýnkáři a flákači. Prostě takové odpočinkové místo.

Během sezóny lákají mořské zahrady každodenně mnoho kolemjdoucích k hezkému posezení mimo rušné centrum města ve stínu stromů. Mořské zahrady jsou situovány na kopečku u pobřeží, je ti také ZOO, letní divadlo kde se konají divadelní festivaly a jiné kulturní akce. Pro milovníky hazardu je tu také kasino.