Carevo

Carevo je bývalá řecká vesnice Vasiliko, kam se před sto lety chodili koupat carové Ferdinand a Boris. Po roce 1948 byla přejmenovaná na Mičurin a mnoho místních ji pod tímto názvem zná dodnes, ikdyž dostala zpět své dřívější jméno. Klidné městečko s 6000 obyvateli může nabídnout přístav a malou pláž se skalnatým výběžkem. Podél pláží se pořádají sportovní soutěže, regaty, surfování, ale je možno se zde i potápět.

Zajímavosti

Když přijedete do Careva a počasí nepřeje koupání, doporučujeme výlet do pohoří Strandža. Pohoří bylo vyhlášeno přírodním parkem v roce 1995 (největší v Bulharsku) a je nejméně prozkoumané. Vyniká bohatostí divoké zvěře a také množstvím jeskyní (zvláště v jeho západní části), kde jsou patrny stopy starověkých civilizací. Vesnice v horách jsou také jedinečné svou architekturou. Dvě takové vesnice leří severovýchodně od Careva, je to Kolodovo (22 km od Careva) a Bulgari (17 km od Careva). Ves Bulgari je zvláště proslulá svými nestináři, tanečníky, kteří bosí tančí na žhavém uhlí. Dvě přírodní rezervace, Silkosiya a Tisovitsa, kde můžete vidět stromy staré asi 200 let. Další zajímavost v okolí je ves Gradishte, kde byly objeveny thrácké valy.

Ubytování

Během sezóny se můžete ubytovat v mnoha soukromých bytech. Ceny jsou tradičně nízké kvůli relativně nižší popularitě letovista v porovnání s dalšími letovisky směrem na jih. Kromě toho se můžete ubytovat v kempech Arapya a Nestinarka za velku příjemně nízké ceny. Vstup do kempu Arapya, který je jeden z největších a nejnavštěvovanějších na pobřeží, tvoří tři krásné buky (odděleny výstupkem skály) a je upřednostňován místními i cizími surfaři.

Strava

Nejznámnější místa ve městě jsou Yalta Restaurant a Passat Snack bar. Tam je mnoho malých restaurací, stánků a také tržiště. Od místních rybářů koupíte levně čerstvé ryby.

Doprava

Pravidelným autobusovým spojením se dostanete na sever do Burgasu, Sozopolu, Primoska, Kitenu a jižně do Achtopolu.