Černomorec

Malá přímořská vesnice Černomorec (Chernomoretz) se nachází 24 km jižně od letoviska Burgas a 8 km od města Sozopol. V letovisku, rozkládajícím se na poloostrově, vládne pokojná atmosféra. I v Černomorci najdete řadu kaváren, restaurací, trh, poštu, směnárny, letní kino, polikliniku, rykářský přístav a vlastní pláž.

Zajímavosti

Kromě starého kostelu ve městě, se můžete těšit z pohledu na úžasnou skálu vyčnívájící z pobřeží v Černomorci na severu. Na jižní hranici narazíte na rákosy, které dosahují až lidské velikosti. Na sever po pobřeží můžete navštívit starověké město Sozopol, kde je více než 45 starých domů, které jsou prohlášeny za kulturní památku.

Ubytování

Během nedávné výstavby se Černomorec rozrostl o mnoho atraktivních, rodinných hotelů. Další možnosti ubytování jsou kempy Gradina a Zlatna Ribka (jižně, na cestě do Sozopolu).

Strava

Obrovský růst letoviska v posledních letech přinesl i rozvoj turistických služeb, včetně restaurací. Některé hospody a malé restaurace jsou levnější, aniž by byly horší v kvalitě, ve srovnání s mnohem populárnějším Sozopolem.

Doprava

Soukromé taxi a minibusy vás v pravidelných intervalech odvezou do Burgasu (24 km) a do Sozopolu.