Djuni

Hotelové středisko se nachází 40 km jižně o Burgasu a 6 km historického města Sozopolu a je nejmodernější v jižní části Černomořského pobřeží, architektonicky originální komplex položený v borovicovém háji. V blízkosti leží pětikilometrová písečná pláž s postupným sestupem do moře. Středisko má klidný charakter.

Historie

Letovisko Djuni bylo dokončeno v roce 1987 jako bulharsko - rakouský projekt.

Zajímavosti

Moře jižně od letoviska je tradičně divoké a pláže překrásné. Vnitrozemí je oddělené od moře písčitými pruhy širokými 320 metrů. Na jihu můžete vidět ostrov Sv. Tomáše, který je vzdálen asi 300 m od břehu. Ostrůvek je neobydlený, ve starověkých česech tu byla klasická řecká svatyně a je populární díky kaktusovým plantážím, vysázených v roce 1932. Mys Maslen je položený u ústí řeky Ropotamo. Jeho skalnatý profil a prudký svah k moři nabízí velký zážitek turistům, kteří vylezou na jeho vrchol. Můžete také vidět malé a klidné zátoky mezi úzkým mořským zálivem, pokryté oblázky a lasturami. Dále na jih je kemp Perla, umístěný v jedné z nejkrásnějších zátok na černomořském pobřeží. Poblíž je močál Stomoplo. Dvě přírodní rezervace chrání tuto oblast - Vodna Lilia a Velyov Vir. Každý rok na konci léta se tu shromáždí tisíce čápů, pelikánů, a asi 30 druhů predátorů, než odletí na jih strávit zimu.

Ubytování

Středisko nabízí ubytování (asi pro 2000 klientů) v sněhobílých architektonicky krásných vilách, které jsou děleny do třech zón - Zelenika, Marina a Pelikan, a jsou obklopeny mnoha kultivovanými travnatými plochami. Djuni je letovisko s dobrou infrastrukturou, s různými sportovními zařízeními (včetně zařízení pro vodní sporty), bary, diskotékami, restauracemi, atd.

Doprava

Cestou na pláži se dostanete do Burgasu. Na výběr je taxi, městská doprava a soukromé minibusy.