Kranevo

Přímořská vesnička je vzdálená 25 km severně od Varny, 4 km jižně od lotoviska Zlaté písky a 3 km jižně od Albeny. V Kranevu najdete krásné široké písčité pláže a čisté mělké moře. U Kitenu leží na březích stejnojmené říčky, listnatý les Batova – rezervace s vrácnými stromy a cháněnými rostlinami.

Historie

Kranevo byla ve středověku úspěšná římská pevnost, známá jako Ekrene nebo Kraneia a byly zde nalezeny její pozůstatky.

Zajímavosti

Relativně blízko u Kraneva je proslulý Aladzha, skalní klášter. Na opačném směru otáčení je město Balčik s jeho krásným palácem a botanickou zahradou.

Ubytování

Navzdory jeho relativně malé velikosti Kranevo nabízí mnoho útulných soukromých hotelů a zotavoven. Kranevo je dobrá alternativa k větší sousední Albeně. Je zde i hodně letních táborů pro děti a studenty.

Strava

Podobně jako ostatní malé vesnice a města, tak i Kranevo zažilo v několika posledních letech expanzi turistického ruchu, zvláště co se týče restauračních služb a ubytovacích kapacit. Poslouží vám i mnoho tradičních hospod a rychlé občerstvení.

Doprava

Hlavní pobřežní cesta z Kraneva prochází skrz orientální okrajové části města. Můžete spoléhat na spoje Varna - Albena a Varna - Balchik, které také staví v Kranevu.