Lozenec

Vesnička je obklopená krásnou přírodou a leží 70 km jižně od Burgasu na úpatí pohoří Strandža a je vhodná pro ty, kteří chtějí trávit dovolenou na klidném místě. Lozenec je obkopen rozsáhlími viniceni, fíkovými a lesními háji, ideální pro projížďky na kole. Pláž má sestupný spád do moře. Lozenec, jako většina Černomorských míst, zažívá období velkého růstu a tomu odpovídá i stále vyšší kvalita služeb, ale výhodou tohoto místa jsou nízké ceny ve stravování a klidný charakter místa.

Historie

Lozenec byl založen v roce 1924 milovníky moře z blízké vesnice Velika ve vnitrozemí. Osídlení bylo pojmenováno Emberli. Později bylo přejmenováno na Lozenec po mnoha vinicích v okolí.

Zajímavosti

První kostel v Lozenci byl postavený z darů jednoho přistěhovalce za Sofie. Jedna z místních zajímevostí je vysoký komín s čapím hnízdem. Čapí pár sem přilétá každý rok odchovat svoje potomstvo. Můžete se svést lodí na řece Ropotamo.

Ubytování

I v Lozenci je velký výběr mezi soukromými hotely a domy. Ale ceny ubytování jsou zde nízké. Kromě toho je zde překrásný prázdninový komplex prvotřídních vil na severním konci letoviska. Komplex je postavený ve skandinávském stylu a nabízí apartmány a byty v dvou až tří podlažních vilách. K výbavě patří klimatizace, minibar, kabelová televize a v kompexu najdete bar, restauraci, bistro, kavárnu, trezor, hřiště a internetovou kavárny. Navíc pro ty, kdo hledající méně nákladné ubytování, jsou zde dva kempy kousek od Lozence na severu a jeden na jihu.

Strava

Lozenecké restaurace zásobují místní rybáři dodávkou čerstvých ryb. Zdejší produkce vína přispívá šarmu restauračních a hospodských menu.

Doprava

Můžete využít pravidelné autobusové spojení mezi Lozencem a Burgasem. Nebo si najmout loďku v blízkém přístavu Carevo.