Primorsko

Malé rybářské městečko vzdálené 60 km od Burgasu a bezprostřední blízkosti letoviska Kiten. Nedaleko je známá přírodní rezervace Ropotamo. V Primorsku najdete nápisy a jídelní lístky v restauracích v češtině.

Historie

V otomanských dobách se vesnice jmenovala Chenger (později známá jako Kyupria). Vesnice ve druhé polovině 19.století rostla do moderního letoviska.

Zajímavosti

Nejpopulárnější místo je tok řeky Ropotamo. Močál Arkutino je přírodní rezervací. Kromě jeho atraktivních skalnatých útvarů je pravý břeh řeky jedna z největších přírodních rezervací. Bohužel, komercialista černomořského pobřeží v posledních letech ohrožuje budoucnost květeny a fauny v přírodní rezervaci.

Ubytování

Velké a menší hotely, soukromé apartnány, to vše nabízí Primorsko. Relativně levné ubytování najdete ve mládežnických střediscích, nebo v kempech Iglika, Perla a Romantica. Letovisko nejvíc vyrostlo v několika posledních letech a je aktuálně jedno z nejpopulárnějších černomořských letovisek mezi cizími (především českými) a bulharskými turisty, a to především díky nízkám cenám a dobré infrastruktuře.

Strava

Malé restaurace a stánky s rychlím občerstvením jsou na každém rohu a nejvíc je jich podél hlavní silnice ve městě. V posledních letech vyrostlo hodně hotelů střední a první třídy, ve většině z nich jsou ukryté hezké restaurace.

Doprava

Z Primorska se dostanete autobusem do Burgasu a Sozopolu. Podobně jako v ostatních letoviscích podél pobřeží se můžete spolehnout na soukromé autobusy, minibusy a taxi. Nebo motorový mini vlak pro turisty, kteří cestují mezi městy Kiten a Primorsko.

Další informace o letovisku Primorsko, dovolená Primorsko