Ravda

Přímořská vesnička s novými komplexy, která leží 30 km severně od Burgasu, 6 km jižně od městeka Nesebr a 9 km jižně od hotelového letoviska Slunečné pobřeží. Ravda je vyhledávané místo díky dobrým klimatickým podmínkám celé této oblasti a blízkosti historického Nesebru.

Zajímavosti

Staré město Nesebar je jen několik minut autem od Ravdy. A další kousek od Nesebaru je Slunečné pobřeží - jedno z luxusních bulharských letovisek. Dále můžete navštívit prázdninové město Elenite a překrásný Elenite mys – druhý ze dvou nejpůsobivějších mysů podél pobřeží, společně s mysem Kaliakra.

Ubytování

Může si vybrat mezi 15 hotely a soukromými apartmány za nižší ceny. V Ravdě je také několik komplexů z bungalovů, ty je ale obvykle potřeba rezervovat předem.

Strava

V Ravdě je přes 20 restaurací a 5 hospod. Nabízí různé druhy kuchyní a rybí speciality. Velký výber je i mezi bary a stánky s rychlími jídly a nápoji a to i podél pláže. Můžete se koupit ovoce a zeleninu přímo z místní produkce.

Doprava

Autobusové spoje vás pohodlně dopraví z Ravdy do Burgasu, Nesebaru a na Slunečné pobřeží. Pokud nemáte rádi cestování autobusem, můžete zvolit taxi a mikrobusy. Soukromou vodní dopravu z Burgasu a Nesebaru může využít po dohodě s kapitánem. Do okolních letovisek se můžete svést motorovým mini vlakem.