Sinemorec

Z Achtopolu vede silnice přes hustý dubový les pohoří Strandža do vesnice Sinemorec, která v minulosti ležela v pohraničním, zakázaném pásmu. Dnes po svém opětovném otevření vábí návštěvníky dvěma plážemi. Jižní pás oslnivého bílého písku lemovaný skalnatými útesy je navštěvován více. Naproti tomu severní pláž obklopená zelenými kopci, která patří k nejnádhernějším místům Černomořského pobřeží, nabízí mnohem větší klid a pohodu.

Historie

Před pádem komunismu v roce 1989 byl Sinemorec částečně vyhrazené pohraniční území, kvůli jeho blízkosti bulharsko-turecké hranice. Po zrušení omezení tamní krásná a nedotčená příroda přilákala spoustu bohatých lidí, kteří tu vybudovali luxusní vily. Sinemorec postupně vyrostl do moderního letoviska. Průměrné ceny ubytování a jídla jsou vyšší než v sousedním Achtopolu nebo v Rezovo. Ještě teď zde můžete vidět pár tradičních polorozpadlých domů místních lidí, které komtrastují impozantním vilám přistěhovalců.

Zajímavosti

Sinemorec leží u pohoří Strandža uprostřed přírodní rezervace. Několik kilometrů dolů po silnici k Rezovu můžete navštívit bájnou pláž Silistar, která zlidověla mezi turisty až v posledním letech. Písčitá pláž je oblíbená mezi rodinami s dětmi kvůli mělké a vždy křišťálové vodě. Výhled ze skalnatých břehů nabízí pěkný pohled na moře, a na denní starosti rybářů.

Ubytování

Téměř všechny domy v Sinemorci nabízí ubytování v apartmánech. Nejsnadnější je ptát se ulici nebo i zaklepat na několik dveří a ptát se na volné pokoje. Je zde i několik hotelů, například Filadelfie, Sinyata Akula a Domingo, ten patří mezi nejpopulárnější.

Strava

Většina místních hotelů má vlastní restaurace. Kromě toho, stejně jako v jiných letoviscích, i v Sinemorci vám poslouží dostatek stánků s rychlým občerstvením, restaurací a levných barů.

Doprava

Několik autobusů přes den spojuje Achtopol a Sinemorec. Letoviska jsou od sebe vzdálena jen 6 km, takže si s baťohem na zádech můžete udělat hezkou procházku.