Slunečné pobřeží

Největší hotelové letovisko v Bulharsku se nachází 30 km severně od Burgasu. Ideální místo pro strávení rodinné dovolené, kde jsi příjdou všichni na své. Nádherná osm kilometrů dlouhá a dvěstě metrů široká pláž s postupným sestupem do moře, dobré klimatické podmínky a blízkost historického Nesebru činí ze Slunečného pobřeží nejvyhledávanéjší místo bulharského Černomoří.

Historie

Největší výstavba letoviska pochází z komunistických dob, po roce 1958. Stavební práce začaly v místě, kde stály dvě staré studny, které ve starověku dodávali vodu Nesebaru.

Zajímavosti

Letoviska Sv. Vlas a Elenite, prázdninové městečko, jsou od Slunečného pobřeží vzdány jen několik kilometrů. Les a písečné přesypy mezi silnicí a letoviskem jsou velmi atraktivní přírodní zajímavostí. Historické město Nesebar, a jeho nově postavené hotely na severu se už pomalu prolínají se Slunečním pobřeží. Nedaleko leží překrásný Emine mys.

Ubytování

Nejslavnějšími hoteli jsou: Kuban Hotel, Bourgas Hotel a Diamond Hotel. Hotel Kuban slouží jako orientační bod, protože leží přímo u hlavní promenády ve středu letoviska a díky své velikosti je vidět už z dálky. Luxusní hotely a rodinné vily jsou postavené na jihu letoviska. Nedaleko se nachází dva kempy, Emona a Slunečné pobřeží (Slanchev Bryag). Kempy jsou dostatečně velké a ubytovací kapacity tak neomezené. Pokus se chcete ubytovat v chatce, potřebujete rezervaci předem. Na Slunečném pobřeží je vám k dispozici tenisová hřiště, plavecké bazény, bowlingové kluby a golfová hřiště. Můžete si také vyzkoušet jízdu na koni a všechny druhy vodních sportů za pomoci instruktorů. V letovisku je poliklinika a několik velkých obchodů s potravinami (BALLI), s oblečením a suvenýry.

Strava

Na Slunečném pobřeží máte mezi restauracemi určitě z čeho vybírat: hotelové restaurace, restaurace s tradičními pokrmy z různých zemí, stánky s občerstvení, bary a diskotéky. Ceny jsou vyšší, ale je zde bohatá zásoba kvalitních produktů. Levněji se najíte, pokud zvolíte některou z restaurací, které jsou umístěné od silnice (prochází letoviskem) směrem do vnitrozemí.

Doprava

V letovisku a například i do Nesebaru jezdí motorový minivlak. Autobusem se dopravíte od Nesebaru a Burgasu. Využít můžete i nabídku spousty taxikářů a také vodní dopravu do Nesebaru a Burgasu. Díky velké konkurenci jsou lodní lístky opravdu levné.

Odkazy

Slunečné pobřeží, vyhledávání dovolené na Slunečné pobřeží, diskuse