Svatý Konstantin

Letovisko s nejdelší tradicí vybudováno v původním přírodním parku leží 10 km od Varny. I Svatý Konstantin nabízí balneologický program pod vedením lékařů, zaměřený na léčbu pohybového ústrojí a kožních nemocí, jedná se o jedno z nejmodernějších balneologických center v Bulharsku. Největším lákadlem střediska je přírodní sirný pramen, jehož 46oC teplá voda vtéká přímo do bazénu pod širým nebem. Pláže jsou odděleny skalistými zátokami a mořská voda obsahuje více magnézia, kalcia, sulfátů a jódu.

Historie

Budování letoviska začalo téměř před sto lety, v roce 1908. Je tak nejstarším letoviskem na bulharském pobřeží. Hlavním účelem byla léčba pacientů nemocných tuberkulózou. Letovisko je pojmenované po blízských klášterech Sv. Konstantin a Elena, postavených na začátku 18. století. Dnes kláštery také nabízejí ubytování turistům a restaurace.

Zajímavosti

Jižně od Sv. Konstentin leží Evksinograd, vládní sídlo postavené v ranném baroku. Je obklopené překrásnou zahradou, fontánami a schodišťovým traktem. Vstup je omezený na zvláštní hodiny a dny.

Ubytování

Sv.Konstantin nabízí ubytování ve více než 50 hotelech. Nejluxusnější je Varna grandhotel. I další hotely nabízejí vynikající podmínky. Ve Vakantsia, prázdninovém městečku si můžete vybrat z 25 vil a chat.

Strava

Vynikající jídlo nabízí známá vězeňská restaurace. Další slavná restaurace je Manastirska Izba v klášteře a Sirius,restaurace na lodi postavená nad mořem, ta nabízí různé druhy rybích specialit a mořských plodů. Sv.Konstantin není nejlevnější, někteří turisté dávají přednost vlastní stravě nebo navštíví restaurace ve Varně.

Doprava

Městské autobusy jezdí každých deset minut (od 6.00 do 23.00 hodin) do Varna. Nebo vám sposlouží i soukromé minibusy a taxi.