Svatý Vlas

Malebné, klidné prázdninové letovisko vzdálené 4 km od Slunečného Pobřeží. V centru najdete obchůdky a restaurace. S rušným Slunečným pobřežím je pravidelné autobusové spojení.

Historie

Svatý Vlas byl pravděpodobně založený Thrackým kmenem Larisi v 2. století před n.l. V té době se osídlení údajně jmenovalo Larisy. Přejmenováno bylo na Svatý Vlas ve 14.století podle patrona chovatelů a obchodníků. Během turecké nadvlády (14.- 19. století) byla ves administrativně nazvána Manastir (klášter) nebo Kyuchuk Manastir po pětici klášterů v nejbližším okolí. Bohužel, žádný z klášterů se nedochoval. Formálně bylo jméno Svatý Vlas obnoveno po znovusjednocení Bulharska v roce 1886.

Ubytování

Svatý Vlas nabízí ubytování různých cenových kategorií v hotelích, penzionech a apartmánech. Všechny hotely mezi vesnicí a pobřežím byly postaveny v několika posledních letech a tak nenarazíte na starý a špinavý hotel. Výstavba neustále pokračuje. Jen na infrastrukturu trochu zapomínají.

Strava

Rychlá expanze letoviska přilákala mnoho podnikatelů ze Slunečného pobřeží, a to má za následek zvýšení počtu hospod a restaurací. Najíts se můžete přímo na pláži, v hotelové restauraci nebo v restauraci ve Sv.Vlasu. Také můžete zamířit na Slunečné pobřeží, kde je výber restaurací větší.

Doprava

Pravidelnou autobusovou linkou se dostanete na Slunečné pobřeží a s přestupem na druhý autobus až do Nesebaru nebo Ravdy. Můžete vyzkoušet i lodní dopravu z Nesebaru na Slunečné pobřeží.